26 March 2017

Hammaste hooldus & tooted!

Kas olete kunagi mõõtnud kui palju teil kulub hammaste pesuks aega? Alates selle aasta algusest on minu hammaste hooldus saanud väga suure muutuse, alustades toodetest ning lõpetades pesu pikkusega. Senini olin kogu oma teadliku elu pesnud hambaid tavalise hambaharjaga, viimastel aastatel kasutasin micro tip hambaharja, mille harjased pääsesid sügavamale hammaste vahele, ning ma arvan, et minu tavaline pesu pikkus oli ~45 sekundit. 
Jõuludeks soovisin omale Warpaint looduslikku hammaste valgendajat, mille kohta olin eelnevalt lugenud arvustusi erinevatelt inimestelt. Samas iga uue toote puhul olen seisukohal, et lõpuni ei usu ma enne midagi, kui olen saanud ise proovida. Detsembris oli Warpaint'il ka super kampaania, kus sai toote soetada -15%-lise soodustusega, mis tegi karbi hinnaks 31.45€ (tavahind 37€). 
Esialgu tekitas must pulber minus palju elevust, kuid pärast paari kasutust juba harjusin, et hambahari ja kraanikauss olid musti pritsmeid täis ja veidi jäid ka hammaste vahed mustaks. Suurim pluss selle toote juures on see, et ta hooldab hambaid äärmiselt õrnalt ning ei tekitanud ka hambaid tundlikuks ega igemeid valulikuks. Loomulikult pärast esimest pesu ei märganud ma muud erinevust kui et hammaste pind oli sile, nagu pärast iga pesu. Täna, pärast nelja kuud kasutamist, saan öelda, et Warpaint on tõesti vähendanud kollakat tooni, mu hammastel, mis oli põhjustatud kohvi ning tee joomisest. Tootes sisalduv bentoniitsavi aitab vältida hambakivi teket, minul aga oli juba enne Warpaint'i kasutamist eesmiste alumiste hammaste taga veidi hambakivi, mida juurde pole tekkinud ning vahel isegi tundub, et seda on vähemaks jäänud. 
Pärast Warpaint'iga pesu võtan oma hammaste hoolduse teise lemmiku - Philips Sonicare Easy Clean elektrilise hambaharja, mis sai ostetud Miku tungival soovil ning pean tunnistama, et see on temast äärmiselt tubli, et ta sellega mulle peale käis. Esiteks on Sonicare ühe pesurežiimi pikkus täpselt 2 minutit ehk täpselt see aeg, mis on soovituslik hammaste pesuks. Tegelikult polegi see aeg nii pikk, kui mulle tavalise hambaharjaga pestes tundus, kuid samas on ikka suur vahe kas ise harjata ja nühkida või lasta see töö hambaharjal ära teha. Lisaks on see 2 minutit jagatud neljaks 30 sekundiliseks perioodiks ning peale igat perioodi annab hambahari märku, et on aeg liikuda järgmise hambarea juurde. Mina olen jaganud neli perioodi nii, et esimese kahe ajal pesen terve alumise hambarea ning peale teist märguannet liigun ülemiste hammaste juurde. 
Sonicare teeb 31 000 pööret minutis, mis tagab tõhusa hambapesu hammaste pealt kui ka vahelt. Meil on kahe peale üks Sonicare ning kaks harja otsikut. Ideaalis näen, et minu hammaste puhastusse kuuluks veel hambavahede puhastaja. 
Kuigi Warpaint'i tõttu on mul veel vana hambahari alles, siis kindlasti ei naaseks ma enam oma vana hammaste hoolduse juurde, sest uus on parem ja tõhusam :) 
Oleks huvitav kuulda kui paljud teist elektrilist hambaharja kasutavad ning kas olete märganud erinevust? :)

No comments:

Post a Comment