29 June 2016

B&G #290 - II päev!

Teine päev Barton&Guestieri veinimõisas möödus suurepäraselt :) Päeva esimeses pooles näitas mõisa valdusi ja vaatide ladu meie võõrustaja Solange, ta rääkis ka pikamalt Chateau Magnoli ajaloost ning kuidas veinitegu nende mõisas käib - mida enam saan selle maailma kohta teada, seda huvitavam see minu jaoks on. Naljakas, aga enne siia tulekut olin ikka täielik võhik ja võiks öelda, et veinidest ei teadnud midagi, rääkimata veinide ja toitude sobitamisest :D Tean, et kui siit koju naasen, hakkan veiniriiuleid teise pilguga vaatama ja ehk teadlikumaid valikuid tegema!
Chateau Magnolil on 30 hektarit viinamarju ja mõisas töötab 40 inimest. Minu jaoks on üllatav, et öiseks ajaks usaldatakse meid siia omapead ja terve mõis on meile avatud - nagu omas kodus!
Muidugi ei puudunud ka veinide degustatsioon, mis oli jällegi omaette kogemus ja pani tööl kõik maitsemeeled. Sülitamise osa, mida alguses kartsin, pole üldsegi nii hull, see on täesti OK, kui kuristad oma lonksukest suus ja siis hästi daamilikult sülitad selle kraanikaussi.
Peale lõunat viidi meid Bordeauxi, kus vägagi silmapaistev ja värvika välimusega giid Bruno, näitas meile Barton & Guestieriga seotuid kohti ja rääkis linna ajaloost. See tuur oli üks põnevamaid linnaekskursioone senini, nii tohutult palju sõltub ikka giidist, taksojuht ütles ka meile, et see giid on pisut crazy.
Ma paneksin juba ka vloge kokku, kuid mu arvuti on lihtsalt nii aeglane, siis jätan siiski videod hilisemaks ja tegelen nendega kodus. Ja ilm oli eilsel päeval tõeliselt kuum ja suvine.

2 comments:

  1. Viimane pilt! Ossaraks kui lahe!! Head reisi teile! :)

    ReplyDelete
  2. Niiinii mõnsa tundub! Ja viimane pilt on tõesti megatuus!

    ReplyDelete