15 April 2015

Treenin väljas: osa II

Käes on kolmapäev ja jagan taaskord postitust, kus näitan pilte ja juhiseid kuidas lihtsalt ja efektiivselt õues trenni teha ja kõik see on samaaegselt vägagi lõbus. Ma siiralt loodan, et leidub vähemalt mõni naine, kes saab neist postitustest julgustust ja motivatsiooni, et õues lihastreeningut teha. Väga äge oleks kindlasti leida omale treeningpartner, siis ei teki allaandmise tunnet ja tulemused on ka kindlasti kiiremad tulema. 
Aga nüüd tänase postituse juurde, täna tahaksin näidata harjutusi, mille jaoks on vaja leida üks natuke kõrgem vaba äär, aga kõrgus peaks olema vastavalt pikkusele selline, et sinna peale poleks liiga raske hüpata. Koht, mida mina kasutan asub Pärnu Spordihalli ja Pärnumaa Keskkonnahariduskeskuse vahel, seda äärt kasutavad ka skaterid :D Selle koha eeliseks on see, et igas pikkuses inimene saab seda kasutada. Nüüd aga harjutustest:

Hüpped vaheldumisi jalgadega - treenib hästi jalgu, kaasa aitab kogu keha, seega töös on ka käed, kõht, selg. Kuna see harjutus tõstab pulsi ruttu kõrgele, siis tuleks olla tähelepanelik, et samm oleks terav. Soovitan teha mõlema jalaga 20 korda.
 Kätekõverdused - minu jaoks on selline variant kätekõverdusi palju lihtsam. Kuigi ka nii on päris raske teha, aga ilmselt asend ise on mugavam. Kuid põhimõte on nagu kätekõverdustel ikka - kehaasend plangus ning tuleks püüda rinnaga võimalikult ääre lähedale vajuda. Soovitan teha 15 korda.
 Hüpped küljelt küljele - algasend on selline nagu vasakpoolsel pildil, sellest asendist tuleks end üles hüppega pöörata 180 kraadi ja nii edasi-tagasi. Kui alustad harjutust üle parema õla, siis tagasi hüppa üle vasaku (s.t ära tee ringiratast). Sellega treenib samuti jalgu ning kuna kogu keha on töös, siis saab ka kõik ülejäänu koormust. Kindlasti aita kätega kaasa, et ilus ja kindel hüpe saada. Soovitan teha 20 korda üle mõlema õla.
Hüpe äärele - see on ilmselt see koht, kus tuleb enda pikkusele kõige parem kõrgus valida, sest kukkumisoht on suur, kui äär on liiga kõrge. Hüpe peab olema terav ja kindel ning maandumisel lasku alla kükki (ära jää püsti). Soovitan teha 30 korda.
 Kätekõverdused tagatoengus - väga tüüpiline harjutus, mida jõusaalis teha, miks siis õues ei võiks?! Võib küll ja ongi mõnusam minu meelest. See on mu üks absoluutne lemmik harjutus, mida ma tahaks kasvõi bussipeatuses teha :) Põhiline on see, et selg oleks paralleelne äärega/pingiga, seega algasendis tuleks tagumik hästi ääre lähedal hoida. Et harjutust raskemaks muuta võib kord ühe ja kord teise jala välja sirutada. Soovitan teha 20 korda (kui jalg sirutatud, siis 10+10). 
Võite ise ka lisada harjutusi või vahetada mõne välja, et treenimine ei muutuks rutiinseks. Hästi tähtis on muidugi järjepidevus ja see, et tuleb nautida seda, mida teed. Jaksu kõigile!!!

3 comments:

 1. Kätekõverdused peaks küll iga naise MUST-listis olema, ideaalne harjutus tervele kehale - aga nagu sa ütlesid: attention - keha peab sirge olema, mitte pepu üleval nagu väga paljudel! Veel soovitan hüppenööri kaasata, samuti ideaalne treeningkaaslane :)

  Aga mõnusad on Su trennipostitused, tõestab veelkord, et kui tahe olemas, saab kõikjal treenida!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nüüd nägin Su eelmist videot ka, seal oli hüppenöör juba olemas :D Pane täiega edasi, oled väga tubli! :)

   Delete
  2. Just, kehahoiak kõigi harjutuste juures nii oluline :)) Aitäh Sulle heade sõnade eest, motiveerib edasi tegutsema! ;)

   Delete