3 April 2015

Banaan šokolaadis ja Chia vesi laimiga!

Tegin ükspäev üli maitsvat maiustamist juhuks kui tuleb magusaisu taas peale. Retsept on väga lihtne ning ootama ei pea kaua, et neid süüa saaks. 

Vaja läheb:
 • banaane
 • võimalikult tumedat šokolaadi
Tee nii:
 1. Lõika iga banaan pooleks - kasutasin 3 banaani
 2. Sulata šokolaad - mul läks 3 riba ehk 9 ruutu
 3. kasta banaanid šokolaadi sisse ja aseta toidukilega kaetud taldrikule/alusele
 4. Pane valmis banaanid ~30 minutiks külmkappi
*Kindlasti aseta banaanid kilele, sest mina tegin selle vea, et panin nad otse taldrikule ja hiljem külmunult jäi enamus šokolaadi taldriku külge, mida oli pärast väga paha maha pesta. 
*Kui otsusta banaanid sügavkülma panna, siis arvesta sellega, et kui nad ära sulavad, siis on nad väga-väga pehmed ja mitte nii mõnnad, kui sooviks. Soovitan hoida neid külmkapis!
Ja nipp neile, kes soovivad vett juues natuke kaalu alandada: tehke omale hommikuti kannu või suuremasse anumasse päevaks vesi valmis - lõika vee sisse mõned viilud laimi/sidrunit ja lisa paar sl chia seemneid. Laim muidugi jätab natuke mõrkja maitse veele, kuid minule see näiteks meeldib ja mina üle paari tunni laimi vees ei hoia. Sidruniga jääb maitse muidugi mahedam. 
Miks aga chiad head on? - Esiteks sest chiad on toitvate omadustega, lisaks annavad nad palju energiat ja vähendavad ihaldust maiustuste ja magusa järele. Chiadel on veel väga väga palju häid omadusi, neid nimetatakse supertoiduks! Kes soovib nende kohta rohkem lugeda, siis siin on päris hea link(kliki). Kui iga päev juua vett chiadega, siis on ka tulemus kindlasti kaalunumbris näha, proovige! :)
Kas oled varem Chia seemneid proovinud või toidu sisse lisanud?

4 comments:

 1. Mulle meeldib Su kann, kust Sa selle ostsid?

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on Maximast :) Tegelikult mõeldud vaasiks, aga mulle meeldib seal vett hoida :)

   Delete
 2. www.sandrelle.net4 April 2015 at 13:43

  mmm, nii nämmukad banantšikud!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Onjuuu :) Lihtne valmistada, lihtne süüa!

   Delete