31 July 2014

Meie Päikesekiirel on ussid :(

Räägin ühe kurva loo, mis meid eile õhtul tabas. Nimelt kui eile õhtul Mikuga linnast tulime, siis koju jõudes oli elutoa põrandal suur suur hunnik okset (loodan, et kellelgi nüüd süda pahaks ei lähe). Alguses see ei tundunud nii hull meie jaoks, sest kassid ju ikka oksendavad kui kõhtu koguneb liiga palju karvu või midagi. Aga siis Mikk vaatas ja ütles, et midagi nagu roomab seal ka. Õudusega avastasime, et kass on usse oksendanud. Esimese hetkega hakkasin kartma, et kas see ka meile halba teeb. Kell oli kümme õhtul, aga ma siiski helistasin Pärnu varjupaiga juhatajale, kellelt me kassi võtsime. Kuuldes juhtunust ohkas ta väga murelikult ning ütles, et toob hommikul meile ussirohtu.
Peale seda kõnet hakkasin internetist uurima igasuguseid asju usside kohta ja õnneks ei tohiks meiega midagi juhtuda, kui seal oli kirjas, et kui kass juba oksendab usse, siis on asi väga tõsine. See pani mind küll muretsema, sest meie armas Lucy on alles nii pisike ja hakkasin kartma kas ta ikka elab selle üle. Öösel tabas meid järjekordne iiveldus. Hommik oli rahulik, kass on küll kõhn, kuid aktiivne. Mängib ja mürgeldab, sööb ja teeb oma wc toimetused ilusti ära. Kui sain ussirohu, siis jätkusid järjekordsed probleemid. Ma ei saa aru, miks ei tehta kasside rohtusid nii, et neid oleks kerge manustada, sest ilmselgelt nad ju ei saa aru, et neil on seda vaja. Niisiis pidin imepisikese tabletti pooleks jagama, et talle täna üks pool sisse sööta ja 6 nädala pärast teine. Mõtlesin, et "oh lihtne, segan pulbri pehme söögiga ja sööb ära küll", aga jälle EI. Esiteks ei söönud ta väga seda pehmet toitu, ta pigem jäi oma tavapäraste krõbinate peale (väga tubli), aga õnneks mingi osa sellest pulbrist ta ära sõi. Nüüd elame ja näeme, sest järgmine tablett tuleb anda alles 11 september.
Lisaks leidis veterinaar, et kassil võib mingi seen olla ja jälle tuleb iga päev veerand tabletti talle manustada (16 päeva). Väga väga jama lihtsalt, sest kass keeldub neid söömast. Proovisin toiduõliga segada, esimesel korral sõi, aga täna enam mitte.
Kas kellelgi äkki on olnud sarnaseid muresid? Kuidas lahendasite? Mida soovitate?


13 comments:

 1. Võta kass sülle, pane tablett kassile suhu, seejärel hoia teda ja ta suud kinni, ning süga kurgualust, et tekiks neelamiseffekt. Ta neelab tabla alla ja korras.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleme proovinud kahekesi teda hoida ja suud avada, aga see väike pätt hoiab oma hambaid nii kõvasti koos ja sipleb ka, aga peab vist rohkem jõudu rakendama :)
   Aitäh.

   Delete
 2. Meie andsime oma kassile tabletti nii, et see lõigati killuke maksavorstist ning selle sisse peideti tablett ära.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga nutikas 😜 ainult kavalusega nende vastu saabki vist :)

   Delete
  2. Tableti lõhn tuleb lihtsalt ära "peita". Muidu kui tablett pulbriks teha ja muu toiduga segada, siis on kassi jaoks toidul võõras lõhn ja selle pärast ei õnnestugi tabletti talle anda. Aga see on muidugi minu arvamus ja see ei pruugi paika pidada.

   Delete
 3. Äkki saate loomaarsti käest küsida süstla taolist asja, ma ei teagi täpselt, kuidas seda nimetatakse. Kui meil oli vaja tabletti anda, siis arst andis selle ja üks hoiab tabletti selle süstla vahel, teine kiisut süles. Võtad turjast kinni kiisul, mitte kõvasti, aga piisavalt, et ta suu avaks. Lasete tableti supsti ruttu suhu ja kui alla on neelanud, võiksite anda mõnda maiust, näiteks vorstiviilu. Kass siis äkki muutub leplikumaks, näeb, et saab hiljem maiust, kui on ilusti alla rohu neelanud. Ehk see aitab :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle süstlataolise asja all mõtles Tessi ehk pipetti?

   Ise soovitaksin ka seda, mida üks eelmistest anonitest ka soovitas. ;)

   Delete
  2. Ega vist muud üle jäägi, tuleb võtta kavalus ja jõud ning natuke kassikest ohjas hoida :) loodan, et paraneme kiiresti!

   Delete
 4. Ussirohtu on tableti, pasta ja turjale pandavate tilkade kujul. Kui kassil juba on ussid, soovitatakse tablette kuna see on kõige efektiivsem. Profülaktikaks on mugav kasutada pastat (selles süstla moodi asjas, mis ei ole pipett) või tilkasid. Arvestama peaks, et tilgad on palju kallimad. Mu eelmisel kassil oli krooniline põiepõletik, mistõttu me pidime teda tihti ravima. Kuna talle tabletti polnud võimalik anda, küsisime hoopis süstitava ravimi. Kui kass kohe üldse ei taha tabletti võtta, on see ka variant. Aga enne proovige ikka vägisi nende võtetega, mida juba soovitati. Mu kass oli ikka päris metsik elukas, pures ja küünistas, äkki kassipojaga saab ikka hakkama.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur tänu väga hea nõuande eest. Meie kiisu on õnneks alles pisike ja küünistamises pole just suur tegija. :)

   Delete
 5. Ei lugenud hoolega. See minu pasta ja pipett, millest eespool räägiti, pole sama asi.

  ReplyDelete
 6. On olemas selline asi nagu Easypill, mis pannakse tableti ümber. Palju paremini peidab ära kui vorst vms. Ei ole kahjuks täpselt kursis, millistes loomakliinikutes seda müüakse.

  ReplyDelete
 7. Meie anname näiteks maksaga kassile ussirohtu, kuna maksa peale läheb ta alati pöördesse. Seega vtad pisikese maksa tüki, lõikad lõhe sisse ja topid tableti sinna ja läheb ussirohi nagu nalja. Teine nipp, mida kunagi kasutasime on ussirohi natukese meega ära segada ja siis kassile karvadesse määrdia(mitte suure klombina, muidu raputab ta selle lihtsalt ära). Sest kass ei jäta ennast sellistel puhkudel kindalasti pesemata ja siis läheb see tal karvadest ilusti sisse. Sama võimalus ka hapukoorega, kuid meega oli meil edukam. Aa ja ussirohu koha pealt veel, et on olema ska pasta kujul, mida on tunudvalt kergem manustada.

  ReplyDelete